Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Zygmunt Bauman  Sözleri | Nasıl ki hristiyanlar cenneti maddi dünyanın kaosu ve kokuşmuşluğunun ötesinde, idealleştirilmiş bir alem olarak hayal ettilerse bu toplumsal ve çevresel dağılma çağında günümüz sibermekan misyonerleride kendi alemlerini maddi dünyanın sorunları \

Nasıl ki hristiyanlar cenneti maddi dünyanın kaosu ve kokuşmuşluğunun ötesinde, idealleştirilmiş bir alem olarak hayal ettilerse bu toplumsal ve çevresel dağılma çağında günümüz sibermekan misyonerleride kendi alemlerini maddi dünyanın sorunları "üzerinde" ve "ötesinde" bir yer olarak sunuyorlar.

Zygmunt Bauman

Zygmunt Bauman  ~ Sessizliğin bedeli insan ızdırabıyla ödenir.
Sessizliğin bedeli insan ızdırabıyla ödenir.
Zygmunt Bauman
Zygmunt Bauman  ~ Artı ürünün kaymağını götürmek, bu toprak sahiplerinin tek ilgilendiği şeydi. Sahip oldukları topraklardaki hayatla hiç ilgilenmezlerdi.
Artı ürünün kaymağını götürmek, bu toprak sahiplerinin tek ilgilendiği şeydi. Sahip oldukları topraklardaki hayatla hiç ilgilenmezlerdi.
Zygmunt Bauman
Zygmunt Bauman

Zygmunt Bauman, 19 Ekim 1925'te Polonya Poznan'da doğdu. Sosyolog ve filozof. Postmodern felsefenin hem sosyoloji alanında uyarlanmasını hem de genel kuramsal düzeyde sağlıklı bir şekilde değerlendirmesini ortaya koyan yapıtlarıyla tanınmaktadır.

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: hristiyan,alem,dünya