Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Wilhelm Reich Sözleri | Bir fıçı gibi olduğun, bir fıçı gibi düşündüğün, bir fıçı gibi eğittiğin için, yapaylığını sahte gülümsemenin ardına gizliyorsun.

Bir fıçı gibi olduğun, bir fıçı gibi düşündüğün, bir fıçı gibi eğittiğin için, yapaylığını sahte gülümsemenin ardına gizliyorsun.

Wilhelm Reich

Wilhelm Reich ~ Ne hikmetse sana bireysel değil, ulusal özgürlük vaat ediyorlar; sana insanın kendisine duyması gereken saygıdan değil; devlete saygıdan; kişin büyüklüğünden değil, ulusun büyüklüğünden söz ediyorlar.`Kişisel özgürlük` ve `büyüklük` senin için yabancı ve bilinmeyen kavramlar olduğundan,`ulusal özgürlük` ve `devletin çıkarları`, aynı bir kemiğin köpeğin ağzını sulandırması gibi,ağzını sulandırdığından bu adamlara alkış tutuyorsun.
Ne hikmetse sana bireysel değil, ulusal özgürlük vaat ediyorlar; sana insanın kendisine duyması gereken saygıdan değil; devlete saygıdan; kişin büyüklüğünden değil, ulusun büyüklüğünden söz ediyorlar.`Kişisel özgürlük` ve `büyüklük` senin için yabancı ve bilinmeyen kavramlar olduğundan,`ulusal özgürlük` ve `devletin çıkarları`, aynı bir kemiğin köpeğin ağzını sulandırması gibi,ağzını sulandırdığından bu adamlara alkış tutuyorsun.
Wilhelm Reich
Wilhelm Reich ~ Yalnızca başkalarının sevgisini, işini ve bilgisin kullanıp tüketiyorsun, ama sen kendin hiçbir zaman yaratamazsın. Bu yüzden, mutluluğunu karanlık gecede bir hırsız gibi çalıyorsun, bu yüzden, başkalarının mutluluğuna, suratın sararmadan, zehir yeşili olmadan bakamıyorsun.
Yalnızca başkalarının sevgisini, işini ve bilgisin kullanıp tüketiyorsun, ama sen kendin hiçbir zaman yaratamazsın. Bu yüzden, mutluluğunu karanlık gecede bir hırsız gibi çalıyorsun, bu yüzden, başkalarının mutluluğuna, suratın sararmadan, zehir yeşili olmadan bakamıyorsun.
Wilhelm Reich
Wilhelm Reich ~ Vermeyi seven, eli açık birini görünce peşini bırakmıyor, iliklerini kurutuyorsun. Onun bilgisini, mutluluğunu, büyüklüğünü yiyerek besleniyorsun ama yuttuğun şeyleri sindiremiyorsun. Hırsızlığından sonra itibarını korumak için vericiye dil uzatıyor ona çılgın, şarlatan yada sübyancı diyorsun.
Vermeyi seven, eli açık birini görünce peşini bırakmıyor, iliklerini kurutuyorsun. Onun bilgisini, mutluluğunu, büyüklüğünü yiyerek besleniyorsun ama yuttuğun şeyleri sindiremiyorsun. Hırsızlığından sonra itibarını korumak için vericiye dil uzatıyor ona çılgın, şarlatan yada sübyancı diyorsun.
Wilhelm Reich
Wilhelm Reich ~ Milyonlarca insanı katlettikten sonra, Hitlercileri asıyorsun. Bu milyonlar öldürülmeden önce, neredeydin ve ne düşünüyordun? Doğru düşünmek için, sana düzinelerce ceset yetmiyor mu? Milyonlarca cesetle yüz yüze gelince mi insanlığın ancak uyanıyor?
Milyonlarca insanı katlettikten sonra, Hitlercileri asıyorsun. Bu milyonlar öldürülmeden önce, neredeydin ve ne düşünüyordun? Doğru düşünmek için, sana düzinelerce ceset yetmiyor mu? Milyonlarca cesetle yüz yüze gelince mi insanlığın ancak uyanıyor?
Wilhelm Reich
Wilhelm Reich

Wilhelm Reich (d. 24 Mart 1897 - ö. 3 Kasım 1957) Avusturyalı-ABD'li psikiyatrist ve psikanalist, psikiyatri tarihinin en radikal isimlerden biri , Faşizmin Kitle Psikolojisi (The Mass Psychology of Fascism) ve Kişilik Çözümlemesi (Character Analysis

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: fıçı,sahte,gizlenme