Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Thomas Mann Sözleri | İnsan savaştan yeterince nefret etmezse onun kaçınılmaz olduğuna inanmaya başlar. Nefret etmeye ulus devletten başlamazsanız mantığınızda bir boşluk var demektir.

İnsan savaştan yeterince nefret etmezse onun kaçınılmaz olduğuna inanmaya başlar. Nefret etmeye ulus devletten başlamazsanız mantığınızda bir boşluk var demektir.

Thomas Mann

Thomas Mann ~ Ölümümüz bizden çok sağ olanların sorunudur; çünkü bir bilgenin dediği gibi, biz var olduğumuz sürece ölüm yoktur, ölüm olduğunda da biz yokuz.
Ölümümüz bizden çok sağ olanların sorunudur; çünkü bir bilgenin dediği gibi, biz var olduğumuz sürece ölüm yoktur, ölüm olduğunda da biz yokuz.
Thomas Mann
Thomas Mann ~ Bilim sonuçlar bilgisi ve bir gerçeğin bir diğerine bağımlılığıdır.
Bilim sonuçlar bilgisi ve bir gerçeğin bir diğerine bağımlılığıdır.
Thomas Mann
Thomas Mann ~ Eğitmenler böyledir işte: Yetişkin olduklarını iddia ederek ilginç şeylerden kendileri zevk alırken gençlere bunları yasaklarlar ve hatta ne kadar toy olduklarını kabul etmelerini beklerler.
Eğitmenler böyledir işte: Yetişkin olduklarını iddia ederek ilginç şeylerden kendileri zevk alırken gençlere bunları yasaklarlar ve hatta ne kadar toy olduklarını kabul etmelerini beklerler.
Thomas Mann
Thomas Mann ~ Hayatta önemli olan, bir şeylerin nasıl söylendiği değil, gerçekten ne kastedildiği ve ne hissedildiğidir.
Hayatta önemli olan, bir şeylerin nasıl söylendiği değil, gerçekten ne kastedildiği ve ne hissedildiğidir.
Thomas Mann
Thomas Mann

Paul Thomas Mann, (6 Haziran 1875, Lübeck; 12 Ağustos 1955, Zürih) 20. yüzyılın en önemli Alman yazarlarından biridir. Özellikle romanları ile tanınmakla beraber, edebiyat alanında verdiği eserler yanı sıra, toplumsal eleştirileri ile de öne çıkmıştı

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: insan,savaş,devlet