Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Rıfat Ilgaz  Sözleri | Elim birine değsin,\r\nIsıtayım üşüdüyse\r\nBoşa gitmesin son sıcaklığım!

Elim birine değsin, Isıtayım üşüdüyse Boşa gitmesin son sıcaklığım!

Rıfat Ilgaz

Rıfat Ilgaz  ~ Burnunu çeke çeke ağlamak, Belki biraz çocukça. Ağlamak, hüngür hüngür ağlamak, İçini çeke çeke, İnsanca.
Burnunu çeke çeke ağlamak, Belki biraz çocukça. Ağlamak, hüngür hüngür ağlamak, İçini çeke çeke, İnsanca.
Rıfat Ilgaz
Rıfat Ilgaz  ~ Mizah diye bir yazı türü yoktur. Yazı türü romandır, öyküdür, köşe yazılarıdır, anılardır. Mektup bile bir yazı türüdür de, mizah bir yazı türü değildir. Tür olsaydı tekniği olurdu.
Mizah diye bir yazı türü yoktur. Yazı türü romandır, öyküdür, köşe yazılarıdır, anılardır. Mektup bile bir yazı türüdür de, mizah bir yazı türü değildir. Tür olsaydı tekniği olurdu.
Rıfat Ilgaz
Rıfat Ilgaz  ~ Tek suçunuz hür insanlar gibi konuşmak, kitaplar suç ortağınız!
Tek suçunuz hür insanlar gibi konuşmak, kitaplar suç ortağınız!
Rıfat Ilgaz
Rıfat Ilgaz  ~ Her işe aklı yatan çocuğum kalktığın zaman tahtaya yüzünün kızarması neden? Ayağında sağlamca bir pabuç sırtında ceket yok diye mi? Ne var bunda sıkılacak utanmak bize düşer çocuğum!
Her işe aklı yatan çocuğum kalktığın zaman tahtaya yüzünün kızarması neden? Ayağında sağlamca bir pabuç sırtında ceket yok diye mi? Ne var bunda sıkılacak utanmak bize düşer çocuğum!
Rıfat Ilgaz
Rıfat Ilgaz

Mehmet Rıfat Ilgaz (7 Mayıs 1911;Cide, Kastamonu - 7 Temmuz 1993, İstanbul), Türk şiir, roman ve öykü yazarı. Özellikle Hababam Sınıfı romanıyla tanındı. Hem yazılarında hem de kişisel hayatında toplumcu bir çizgi devam ettirdi. Türkiye'nin en çalkan

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: el,üşüme,sıcak