Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Pablo Neruda Sözleri | Aşk, erkeğin ve kadının aşkı, eğer gittilerse onlar, nereye gittiler? Dün, dün sordum gözlerime: ne zaman göreceğiz birbirimizi tekrar?

Aşk, erkeğin ve kadının aşkı, eğer gittilerse onlar, nereye gittiler? Dün, dün sordum gözlerime: ne zaman göreceğiz birbirimizi tekrar?

Pablo Neruda

Pablo Neruda ~ İnsanlar seninle konuşmayı bıraktığında, arkandan konuşmaya başlarlar.
İnsanlar seninle konuşmayı bıraktığında, arkandan konuşmaya başlarlar.
Pablo Neruda
Pablo Neruda ~ Biten bir aşkın heman ardından bir başkasıyla başlayan şeyin adı, “ilişki” değil “çelişkidir”.
Biten bir aşkın heman ardından bir başkasıyla başlayan şeyin adı, “ilişki” değil “çelişkidir”.
Pablo Neruda
Pablo Neruda ~ Ne yapmalıyım, sevgilim, sevdiğim? Bilmem nasıldır diğer aşklar ya da geçmişteki sevdalılar, yaşarım, izlerim, severim seni, sevmek doğamda var benim.
Ne yapmalıyım, sevgilim, sevdiğim? Bilmem nasıldır diğer aşklar ya da geçmişteki sevdalılar, yaşarım, izlerim, severim seni, sevmek doğamda var benim.
Pablo Neruda
Pablo Neruda ~ Bırak batırayım elimi derine peçeli parıltının ortasından, taştan gecenin ortasından, ve bırak titresin unutulmuş yaşlının yüreği bende bin yıl tutsak kalmış bir kuş gibi.
Bırak batırayım elimi derine peçeli parıltının ortasından, taştan gecenin ortasından, ve bırak titresin unutulmuş yaşlının yüreği bende bin yıl tutsak kalmış bir kuş gibi.
Pablo Neruda
Pablo Neruda ~ Sırf birisi iyi geceler demediği için, iyi geçmeyen geceler vardır.
Sırf birisi iyi geceler demediği için, iyi geçmeyen geceler vardır.
Pablo Neruda
Pablo Neruda

Pablo Neruda (asıl ismi: Ricardo Eliezer Neftalí Reyes Basoalto) (12 Temmuz 1904 Parral, Şili - 23 Eylül 1973 Santiago), Şilili yazar ve şair.

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: erkek,kadın,göz