Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Orhan Kemal Sözleri | Esas mesleğim hiçbir titri (ünvanı) olmayan, sekizinci planda kalmış işler. Küçük adamların ömürlerini törpüleyen ıvır zıvır işler. Ekseri bu ıvır zıvır işler peşinde koşmak, filimci, sinemacı kovalamak. Beyoğlu`nun ara sokaklarından Cağaloğlu yokuşuna taban tepmek.

Esas mesleğim hiçbir titri (ünvanı) olmayan, sekizinci planda kalmış işler. Küçük adamların ömürlerini törpüleyen ıvır zıvır işler. Ekseri bu ıvır zıvır işler peşinde koşmak, filimci, sinemacı kovalamak. Beyoğlu`nun ara sokaklarından Cağaloğlu yokuşuna taban tepmek.

Orhan Kemal

Orhan Kemal ~ İnsanların yüzde sekseni, ne söylediğine değil, nasıl söylediğine bakarlar.
İnsanların yüzde sekseni, ne söylediğine değil, nasıl söylediğine bakarlar.
Orhan Kemal
Orhan Kemal ~ Yıllardır iş ararım. Bulamadım. Bundan sonra da bulacağımı sanmam. Ama dilenecek değilim tabii. Bütün iş madem ki kalemimle çalışmak zorundayım, velinimetime sımsıkı sarılmakta. Her şeye rağmen ekmeği oradan çıkarmaktan başka çare yok.
Yıllardır iş ararım. Bulamadım. Bundan sonra da bulacağımı sanmam. Ama dilenecek değilim tabii. Bütün iş madem ki kalemimle çalışmak zorundayım, velinimetime sımsıkı sarılmakta. Her şeye rağmen ekmeği oradan çıkarmaktan başka çare yok.
Orhan Kemal
Orhan Kemal ~ Çaylar benden olsun, manzara senden.
Çaylar benden olsun, manzara senden.
Orhan Kemal
Orhan Kemal ~ Bana bak Hadi, biliyor musun elime şöyle biraz para geçse, kira, tencere derdi olmasa, bir de çocuklar okuyup kendilerini kurtarsalar, ilk işim bütün yazdıklarımı yeniden yazmak olacak.
Bana bak Hadi, biliyor musun elime şöyle biraz para geçse, kira, tencere derdi olmasa, bir de çocuklar okuyup kendilerini kurtarsalar, ilk işim bütün yazdıklarımı yeniden yazmak olacak.
Orhan Kemal
Orhan Kemal

Orhan Kemal (asıl adı Mehmet Raşit Öğütçü) (d. 15 Eylül 1914 - ö. 2 Haziran 1970), toplumcu gerçekçi, Türk romancısı ve oyun yazarıdır.

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: meslek,plan,sinema