Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Ömer Hayyam Sözleri | Geçmiş olan dünden hiç yad etme, yarın da gelmemişken feryat etme, düşünme geleceği de geçmişi de, şimdi şen ol da yaşamı berbat etme.

Geçmiş olan dünden hiç yad etme, yarın da gelmemişken feryat etme, düşünme geleceği de geçmişi de, şimdi şen ol da yaşamı berbat etme.

Ömer Hayyam

Ömer Hayyam ~ Bilmem, Tanrım, beni yaratırken neydi niyetin, bana cenneti mi, cehennemi mi nasip ettin; bir kadeh, bir güzel, bir çalgı,  bir de yeşil çimen, bunlar benim olsun, veresiye cennet de senin.
Bilmem, Tanrım, beni yaratırken neydi niyetin, bana cenneti mi, cehennemi mi nasip ettin; bir kadeh, bir güzel, bir çalgı, bir de yeşil çimen, bunlar benim olsun, veresiye cennet de senin.
Ömer Hayyam
Ömer Hayyam ~ Dünya üç beş bilgisizin elinde; Onlarca her bilgi kendilerinde. Üzülme; eşek eşeği beğenir; hayır var sana \
Dünya üç beş bilgisizin elinde; Onlarca her bilgi kendilerinde. Üzülme; eşek eşeği beğenir; hayır var sana "kötü" demelerinde.
Ömer Hayyam
Ömer Hayyam ~ Ben olmayınca bu güller, bu serviler yok.\r\nKızıl dudaklar, mis kokulu şaraplar yok.\r\nSabahlar, akşamlar, sevinçler tasalar yok.\r\nBen düşündükçe var dünya, ben yok o da yok.
Ben olmayınca bu güller, bu serviler yok. Kızıl dudaklar, mis kokulu şaraplar yok. Sabahlar, akşamlar, sevinçler tasalar yok. Ben düşündükçe var dünya, ben yok o da yok.
Ömer Hayyam
Ömer Hayyam ~ Gören göze güzel, çirkin hepsi bir; âşıklara cennet, cehennem, hepsi bir; ermiş ha çul giymiş, ha atlas; yün yastık, taş yastık, seven başa hepsi bir.
Gören göze güzel, çirkin hepsi bir; âşıklara cennet, cehennem, hepsi bir; ermiş ha çul giymiş, ha atlas; yün yastık, taş yastık, seven başa hepsi bir.
Ömer Hayyam
Ömer Hayyam ~ Üzülüp durma, sen de yarından yana.\r\nYaşamak böyle günleri fırsat sana.\r\nBin yıl önce göçenlere yoldaş olup,\r\nEderiz, köhne mabede, yarın veda.
Üzülüp durma, sen de yarından yana. Yaşamak böyle günleri fırsat sana. Bin yıl önce göçenlere yoldaş olup, Ederiz, köhne mabede, yarın veda.
Ömer Hayyam
Ömer Hayyam ~ Her gece aklım dalar gider engine.\r\nAğlarım, inciler dolar eteğime.\r\nSevdalıyım, şarap dayanmıyor bana,\r\nKafam baş aşağı çevrik bir tas mı ne!
Her gece aklım dalar gider engine. Ağlarım, inciler dolar eteğime. Sevdalıyım, şarap dayanmıyor bana, Kafam baş aşağı çevrik bir tas mı ne!
Ömer Hayyam
Ömer Hayyam ~ Dünya üç beş bilgisizin elinde; onlarca her bilgi kendilerinde. Üzülme; eşek eşeği beğenir, hayır var sana kötü demelerinde.
Dünya üç beş bilgisizin elinde; onlarca her bilgi kendilerinde. Üzülme; eşek eşeği beğenir, hayır var sana kötü demelerinde.
Ömer Hayyam
Ömer Hayyam ~ Can o güzel yüzüne vurgun, neyleyim; gönül tatlı diline tutkun, neyleyim; can da, gönül de sır incileriyle dolu: ama dile kilit vurmuşsun, neyleyim.
Can o güzel yüzüne vurgun, neyleyim; gönül tatlı diline tutkun, neyleyim; can da, gönül de sır incileriyle dolu: ama dile kilit vurmuşsun, neyleyim.
Ömer Hayyam
Ömer Hayyam

Gıyaseddin Eb

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: dün,feryat,yaşam