Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Malcolm X Sözleri | Amerikan rüyası görmüyorum, Amerikan kabusu görüyorum.

Amerikan rüyası görmüyorum, Amerikan kabusu görüyorum.

Malcolm X

Malcolm X ~ Müslümanlara göre; fazla dünyeviyim; diğerlerine göre; fazla dindarım. Militanlara göre, fazla ılımlıyım; ılımlılara göre, fazla militanım.
Müslümanlara göre; fazla dünyeviyim; diğerlerine göre; fazla dindarım. Militanlara göre, fazla ılımlıyım; ılımlılara göre, fazla militanım.
Malcolm X
Malcolm X ~ Amerika, İslam`ı anlamaya muhtaç. Çünkü bu din, ırk sorununu söküp atan dindir.
Amerika, İslam`ı anlamaya muhtaç. Çünkü bu din, ırk sorununu söküp atan dindir.
Malcolm X
Malcolm X ~ Özgürlük için savaşmak için bir erkek olmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken aklı başında bir insan olmanızdır.
Özgürlük için savaşmak için bir erkek olmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken aklı başında bir insan olmanızdır.
Malcolm X
Malcolm X ~ Eğitim olmadan, bu dünyada hiçbir yere gitmiyorsun.
Eğitim olmadan, bu dünyada hiçbir yere gitmiyorsun.
Malcolm X
Malcolm X ~ Bir müslüman olarak yeryüzünden Allah`ın huzurunda secde etmeyen tek fert kalmayıncaya kadar İslam`ın hakim kılınması yolunda kendimi görevli hissediyorum.
Bir müslüman olarak yeryüzünden Allah`ın huzurunda secde etmeyen tek fert kalmayıncaya kadar İslam`ın hakim kılınması yolunda kendimi görevli hissediyorum.
Malcolm X
Malcolm X ~ Özgürlüğe inanan bir dine inanıyorum. Halkım için mücadele etmeyi men eden bir dini kabullenecek olsaydım, o dinin canı cehenneme derdim.
Özgürlüğe inanan bir dine inanıyorum. Halkım için mücadele etmeyi men eden bir dini kabullenecek olsaydım, o dinin canı cehenneme derdim.
Malcolm X
Malcolm X

Malcolm X (/ˈmælkəm ˈɛks/; 19 Mayıs 1925 – 21 Şubat 1965), Malcolm Little doğum ismidir ayrıca El-Hacı Malik El-Şabaz (Arapça: الحاجّ مالك الشباز) ismiyle de bilinir, Afroamerikan Müslüman siyasi temsilci ve insan hakları savunucusudur. Sevenlerine g

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: amerika,kabus