Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Lao Tzu Sözleri | Birisi tarafından delice sevilmek size güç verir, birisini delice sevmek ise cesaret.

Birisi tarafından delice sevilmek size güç verir, birisini delice sevmek ise cesaret.

Lao Tzu

Lao Tzu ~ Bilge kişi karanlığı sever. Olur olmaza kendini kaptırmaz. Zamanı ve şartları inceler. Eğer yer ve zaman elverişliyse konuşur yoksa susar. Hazinesi olan biri, onu herkese göstermez. Demek ki geçekten bilge olan kişi, hikmeti her gelene açıklamaz.
Bilge kişi karanlığı sever. Olur olmaza kendini kaptırmaz. Zamanı ve şartları inceler. Eğer yer ve zaman elverişliyse konuşur yoksa susar. Hazinesi olan biri, onu herkese göstermez. Demek ki geçekten bilge olan kişi, hikmeti her gelene açıklamaz.
Lao Tzu
Lao Tzu ~ Kötülüğü adaletle, iyiliği iyilikle karşıla.
Kötülüğü adaletle, iyiliği iyilikle karşıla.
Lao Tzu
Lao Tzu ~ Bilen konuşmuyor.Konuşan bilmiyor.
Bilen konuşmuyor.Konuşan bilmiyor.
Lao Tzu
Lao Tzu ~ Yontu ustasının işini yapmaya kalkan elini sakatlamazsa şanslı sayılır.
Yontu ustasının işini yapmaya kalkan elini sakatlamazsa şanslı sayılır.
Lao Tzu
Lao Tzu ~ İyi bir gezginin sabit planı ve varmaya niyeti yoktur.
İyi bir gezginin sabit planı ve varmaya niyeti yoktur.
Lao Tzu
Lao Tzu ~ Ağırlık, hafifliğin temelidir. Huzur, sıkıntı`nın efendisidir. Bilge kişi de her gün yoldadır; ağır yük arabasını terk etmeden. Güzel fırsatlar olsa da, o, kendi içinde barışıktır. Bin araba yükü olan sen, neden kendini hafif gösteriyorsun? Hiç unutma, hafiflik, zamanla temelden yoksun olur, sıkıntı ise benliğin efendisi olur.
Ağırlık, hafifliğin temelidir. Huzur, sıkıntı`nın efendisidir. Bilge kişi de her gün yoldadır; ağır yük arabasını terk etmeden. Güzel fırsatlar olsa da, o, kendi içinde barışıktır. Bin araba yükü olan sen, neden kendini hafif gösteriyorsun? Hiç unutma, hafiflik, zamanla temelden yoksun olur, sıkıntı ise benliğin efendisi olur.
Lao Tzu
Lao Tzu

Lao Zi, (Çince 老子,okunuşu Laotsı). Kimi kaynaklarda adı Lao Tsu, Lao Tse, Laotze veya Laozi)olarak da geçer. Lao Çince 'yaşlı', Zi da 'hoca', 'bilge' demektir. Tao Te Ching kitabının yazarı bilge Laozidir.Taoizmin kurucusu kabul edilen, önemli bir Çi

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: taraf,deli,sevgi