Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Jose Saramago Sözleri | Geçmiş hatırlamak, şimdi yaşamak, gelecek de kaygılanmak içindi.

Geçmiş hatırlamak, şimdi yaşamak, gelecek de kaygılanmak içindi.

Jose Saramago

Jose Saramago ~ Saygı görmek istiyorsan, teklifsizliği hoş görme.
Saygı görmek istiyorsan, teklifsizliği hoş görme.
Jose Saramago
Jose Saramago ~ Dünyaya gözümüzü açıyoruz ve o anda, tüm yaşamımızı bağlayacak bir sözleşme imzalamış gibi oluyoruz, ne var ki günün birinde bir an gelir ‘bu imzayı benim yerime kim attı’ diye sorabiliriz.
Dünyaya gözümüzü açıyoruz ve o anda, tüm yaşamımızı bağlayacak bir sözleşme imzalamış gibi oluyoruz, ne var ki günün birinde bir an gelir ‘bu imzayı benim yerime kim attı’ diye sorabiliriz.
Jose Saramago
Jose Saramago ~ Tanrı evreni yaratmadan önce ebediyette öylece bekliyordu, neden ateist olduğum sorusuna daha detaylı cevap verme gereği duymuyorum.
Tanrı evreni yaratmadan önce ebediyette öylece bekliyordu, neden ateist olduğum sorusuna daha detaylı cevap verme gereği duymuyorum.
Jose Saramago
Jose Saramago ~ Rüya hünerli bir sihirbazdır. Varlıkların boyutlarını ve birbirlerine olan uzaklıklarını değiştirir, yanyana uyuyan kişileri ayırır, birbirine uzaktaki kişileri kavuşturur.
Rüya hünerli bir sihirbazdır. Varlıkların boyutlarını ve birbirlerine olan uzaklıklarını değiştirir, yanyana uyuyan kişileri ayırır, birbirine uzaktaki kişileri kavuşturur.
Jose Saramago
Jose Saramago ~ Beğenmek, sahip olmanın en iyi şekli, sahip olmaksa beğenmenin en kötü şekli olsa gerek.
Beğenmek, sahip olmanın en iyi şekli, sahip olmaksa beğenmenin en kötü şekli olsa gerek.
Jose Saramago
Jose Saramago ~ İnsanların tarihi tanrıyla anlaşmazlıkların tarihidir, o bizi anlamaz biz de onu anlamayız.
İnsanların tarihi tanrıyla anlaşmazlıkların tarihidir, o bizi anlamaz biz de onu anlamayız.
Jose Saramago
Jose Saramago

José Saramago (d. 16 Kasım 1922, Lizbon, ö. 18 Haziran 2010, Lanzarote), Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Portekizli yazardır.

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: hayırlama,yaşam,gelecek