Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Jacques Ranciere Sözleri | Halkı aptallaştıran öğrenimsizlik değil, zekasının aşağı olduğuna duyduğu inançtır.

Halkı aptallaştıran öğrenimsizlik değil, zekasının aşağı olduğuna duyduğu inançtır.

Jacques Ranciere

Jacques Ranciere ~ Her birimizin içinde uyuklayan zekaya şunu söylemek yeter: Yaptığını yapmaya devam et \
Her birimizin içinde uyuklayan zekaya şunu söylemek yeter: Yaptığını yapmaya devam et "yapmayı öğren, taklit et, kendini tanı, doğanın seyri budur.
Jacques Ranciere
Jacques Ranciere ~ Uyumlandırmanın olduğu, zihnin bir başka zihne bağlandığı yerde zeka olmaz. Her bireyin eylemde bulunduğu, ne yaptığını anlattığı ve eylemin gerçekliğini doğrulama olanaklarını sunduğu yerde zeka olur.
Uyumlandırmanın olduğu, zihnin bir başka zihne bağlandığı yerde zeka olmaz. Her bireyin eylemde bulunduğu, ne yaptığını anlattığı ve eylemin gerçekliğini doğrulama olanaklarını sunduğu yerde zeka olur.
Jacques Ranciere
Jacques Ranciere ~ Edebiyat bir ıssızlaşma deneyimidir.
Edebiyat bir ıssızlaşma deneyimidir.
Jacques Ranciere
Jacques Ranciere ~ Zekamızın marifeti bilmekten ziyade yapmaktıɾ. Bilmek hiçbir şey değildir, yapmak her şeydir.
Zekamızın marifeti bilmekten ziyade yapmaktıɾ. Bilmek hiçbir şey değildir, yapmak her şeydir.
Jacques Ranciere
Jacques Ranciere

Jacques Rancière (d. 1940) Fransız düşünür Paris-VIII (St. Denis) Üniversitesi'nden felsefe profesörü iken emekli olmuştur. 1960'larda Marksist düşünür Louis Althusser ile beraber yazdığı Kapital'i Okumak ile ünlenmiştir.

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: halk,aptal,zeka