Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Immanuel Kant Sözleri | Bütün sahip olduğumuz bilginin tecrübe ile başladığına şüphe yoktur.

Bütün sahip olduğumuz bilginin tecrübe ile başladığına şüphe yoktur.

Immanuel Kant

Immanuel Kant ~ Bilgi deneyle başlar ama deneyden doğmaz.
Bilgi deneyle başlar ama deneyden doğmaz.
Immanuel Kant
Immanuel Kant ~ Bizler sırlarla dolu bir evrende bir rüyanın rüyasını görmekteyiz. Gerçekte bildiğimiz hiçbir şey yoktur. Bildiğimizi sandığımız şey sadece olaylardır. O olaylar ki, bilmediğimiz bir objeyle asla bilemeyeceğimiz bir süjenin birbirlerine olan ilgisinden doğmuştur.
Bizler sırlarla dolu bir evrende bir rüyanın rüyasını görmekteyiz. Gerçekte bildiğimiz hiçbir şey yoktur. Bildiğimizi sandığımız şey sadece olaylardır. O olaylar ki, bilmediğimiz bir objeyle asla bilemeyeceğimiz bir süjenin birbirlerine olan ilgisinden doğmuştur.
Immanuel Kant
Immanuel Kant ~ Ne var ki her yandan \
Ne var ki her yandan "düşünmeyin! aklınızı kullanmayın!" diye bağırıldığını işitiyorum. Subay, "Düşünme, eğitimini yap!", maliyeci "düşünme, vergini öde!", din adamı "düşünme, inan!" diyorlar.
Immanuel Kant
Immanuel Kant ~ Aklımda merak, şüphe ve saygı uyandıran iki şey vardır: üzerimde yıldız gibi parlayan cennet ve içimdeki ahlak yasası.
Aklımda merak, şüphe ve saygı uyandıran iki şey vardır: üzerimde yıldız gibi parlayan cennet ve içimdeki ahlak yasası.
Immanuel Kant
Immanuel Kant ~ İnanca yer açmak için bilgiyi bir kenara bıraktım.
İnanca yer açmak için bilgiyi bir kenara bıraktım.
Immanuel Kant
Immanuel Kant

Immanuel Kant, 22 Nisan 1724 – 12 Şubat 1804 (Königsberg) tarihleri arasında yaşamış olan Alman filozofu. Alman felsefesinin kurucu isimlerinden biri olmuş ve felsefe tarihinin kendisinden sonraki dönemini belirleyici olarak etkilemiştir.

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: sahip,tecrübe,şüphe