Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | İbn Hazm Sözleri | Bilge kişilerden biri `ayrılık ölümün kardeşidir` diyen adama, `hayır` dedi, `doğrusu ölüm ayrılığın kardeşidir.

Bilge kişilerden biri `ayrılık ölümün kardeşidir` diyen adama, `hayır` dedi, `doğrusu ölüm ayrılığın kardeşidir.

İbn Hazm

İbn Hazm ~ Bilge kişilerden biri `ayrılık ölümün kardeşidir` diyen adama, `hayır` dedi, `doğrusu ölüm ayrılığın kardeşidir`
Bilge kişilerden biri `ayrılık ölümün kardeşidir` diyen adama, `hayır` dedi, `doğrusu ölüm ayrılığın kardeşidir`
İbn Hazm
İbn Hazm ~ İlmin daha önemli olanlarını elde edebilecekken, önemli olmayanlarıyla meşgul olmak, buğday yetiştirecek temiz toprağa darı ekmek veya hurma ve zeytin yetiştirecek yere söğüt dikmek gibidir.
İlmin daha önemli olanlarını elde edebilecekken, önemli olmayanlarıyla meşgul olmak, buğday yetiştirecek temiz toprağa darı ekmek veya hurma ve zeytin yetiştirecek yere söğüt dikmek gibidir.
İbn Hazm
İbn Hazm ~ Bu dünyada ayrılığa denk olabilecek başka hiçbir felaket yoktur. Sonunda gözyaşları aka aka ruhları yerinden oynatmasaydı, ayrılık, önemsiz, küçük bir şey sayılırdı belki.
Bu dünyada ayrılığa denk olabilecek başka hiçbir felaket yoktur. Sonunda gözyaşları aka aka ruhları yerinden oynatmasaydı, ayrılık, önemsiz, küçük bir şey sayılırdı belki.
İbn Hazm
İbn Hazm ~ Bir şeyin fesada gittikten sonra sıhhate dönüştüğünü görmedik, belki neden sonra dönebilir.
Bir şeyin fesada gittikten sonra sıhhate dönüştüğünü görmedik, belki neden sonra dönebilir.
İbn Hazm
İbn Hazm

İbn Hazm ( Arapça: ابن حزم; Künyesi Ebū Muhammed Ali bin Ahmed bin Saîd ibn Hazm أبو محمد علي بن احمد بن سعيد بن حزم; d. 994, Kurtuba - ö. 16 Ağustos 1064), Huelva, Endülüslü-Arap felsefeci, tarihçi ve ilahiyatçı.

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: kişi,ayrılık,ölüm