Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Hz Osman Sözleri | Dostlar arasında muhabbetin azalması, dünya menfaatleri yüzündendir.

Dostlar arasında muhabbetin azalması, dünya menfaatleri yüzündendir.

Hz Osman

Hz Osman ~ Ecel gelip çatmadan yapabileceğiniz iyiliği hemen yapınız.
Ecel gelip çatmadan yapabileceğiniz iyiliği hemen yapınız.
Hz Osman
Hz Osman ~ Biliniz ki, mallarınız ve çocuklarınız birer imtihan sebebidir ve büyük mükâfat Allah katındadır.
Biliniz ki, mallarınız ve çocuklarınız birer imtihan sebebidir ve büyük mükâfat Allah katındadır.
Hz Osman
Hz Osman ~ Kul, gözleri gördüğü hâlde Allah’ın kendisini âmâ olarak diriltmesinden korksun! Hikmetten anlayana manalı bir söz kâfidir. Manen sağır olanlar, zaten hakkı duyamazlar.
Kul, gözleri gördüğü hâlde Allah’ın kendisini âmâ olarak diriltmesinden korksun! Hikmetten anlayana manalı bir söz kâfidir. Manen sağır olanlar, zaten hakkı duyamazlar.
Hz Osman
Hz Osman ~ En akıllı insan; nefsini hesaba çeken, onu iyi idare eden, ölümden sonrası için amel işleyen ve kabir karanlığı için Allah`ın nurundan istifade edendir.
En akıllı insan; nefsini hesaba çeken, onu iyi idare eden, ölümden sonrası için amel işleyen ve kabir karanlığı için Allah`ın nurundan istifade edendir.
Hz Osman
Hz Osman

Osman bin Affân veya Osman ibn Affân, (Arapça: عثمان بن عفان) (d. 580 - ö. 17 Haziran 656) Dört Büyük Halife'den üçüncüsü olan sahabi ayrıca cennetle müjdelelen on sahabeden biridir. 644 yılından 656'daki öldürülmesine kadar, 12 yıl boyunca, halifeli

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: dost,muhabbet,dünya