Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Henri Poincare Sözleri | Bilim gerçeklerden kuruludur, tıpkı evin tuğlalardan kurulu olması gibi. Ancak gerçeklerin toplanması bilim değildir. Tıpkı bir küme tuğlanın ev anlamına gelmemesi gibi.

Bilim gerçeklerden kuruludur, tıpkı evin tuğlalardan kurulu olması gibi. Ancak gerçeklerin toplanması bilim değildir. Tıpkı bir küme tuğlanın ev anlamına gelmemesi gibi.

Henri Poincare

Henri Poincare ~ Bir matematikçi sanmaz fakat bilir. İnandırmaya çalışmaz çünkü ispat eder. Güveninizi beklemez. Belki dikkat etmenizi ister.
Bir matematikçi sanmaz fakat bilir. İnandırmaya çalışmaz çünkü ispat eder. Güveninizi beklemez. Belki dikkat etmenizi ister.
Henri Poincare
Henri Poincare ~ Efendisini seçebilen insan esir değildir.
Efendisini seçebilen insan esir değildir.
Henri Poincare
Henri Poincare ~ Mantığımızla kanıtlar, içgüdülerimizle yaratırız.
Mantığımızla kanıtlar, içgüdülerimizle yaratırız.
Henri Poincare
Henri Poincare ~ Geometri ya da herhangi bir başka bilim için salt mantıktan daha fazla şeyler de gerekir. İçgüdü dışında da bunu tanımlayabilecek başka bir sözcük yok.
Geometri ya da herhangi bir başka bilim için salt mantıktan daha fazla şeyler de gerekir. İçgüdü dışında da bunu tanımlayabilecek başka bir sözcük yok.
Henri Poincare
Henri Poincare ~ Matematikçi nesnelerle değil, nesnelerin arasındaki ilişkilerle ilgilenir.
Matematikçi nesnelerle değil, nesnelerin arasındaki ilişkilerle ilgilenir.
Henri Poincare
Henri Poincare

Jules Henri Poincaré 29 Nisan 1854 Nans'de doğdu, 17 Temmuz 1912 Paris'te öldü. Fransız matematikçi ve fizikçi.

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: gerçek,ev,tuğla