Hakkımızda

ÖzlüSözlük.com aklımızda uçuşup giden binlerce özlü sözün birleştiği pusuladır. Dünyaca ünlü yazar, filozof, sair, ressam vb. kıymetli sözlerin yazı ve yazarlarını kolaylıkla bulabilecek, bu sözleri sevdiklerinizle özgürce paylasa bileceksiniz. İsteğimiz Dünya tarihinde yer almış birçok kişinin, geriye bıraktığı unutulmaz sözleri sizlerle paylaşmak ve daha fazla kişiye ulaştırabilmektir. Okuyucularımızın takdirini kazanmaktan daha farklı hiç bir istek ve niyetimiz bulunmamaktadır.

Özlü Sözlük’de yayınlanan tüm sözler, benzeri sitelerden örnek alınarak, sosyal medya üzerinde ki hesaplarından toparlanıp kolektif hale getirilip beğeninize sunulmuştur. Bu doğrultuda ilkemiz, siz sevgili okurlarımızın aklında yarım kalan cümleleri tamamlamaktır. Bohem şehir hayatinin mücadeleci ruhundan kopup okuyarak arınmanızı sağlamak en büyük dileğimizdir.

Victor Hugo’nun da söyledigi üzere: "Okuma ihtiyaci barut gibidir, bir kere tutusunca artik sönmez."

Sözlerinden yola çıkarak derlediğimiz sitemizde, yüzünüzde bir tebessüm yarattı isek ne mutlu bize. Büyük bir aile olmak için çıktığımız bu yolda, verdiğiniz destekten ötürü gurur duyar, teşekkürlerimizi sunarız.

Özlü Sözlük ekibi.