Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Gustave Le Bon Sözleri | Eşitliğin olmadığı yerde haksızlık başkaldırır.

Eşitliğin olmadığı yerde haksızlık başkaldırır.

Gustave Le Bon

Gustave Le Bon ~ Bilim bize geleceği vaad eder. Barışı ya da mutluluğu değil.
Bilim bize geleceği vaad eder. Barışı ya da mutluluğu değil.
Gustave Le Bon
Gustave Le Bon ~ Bu asrın büyük hatalarından biri, ruhun saadetini yalnız harici şeylerde bulabileceğimizi zannetmemizdir. Halbuki saadet bizzat bizdedir ve hemen hemen hiçbir zaman nefsimizin dışında değildir.
Bu asrın büyük hatalarından biri, ruhun saadetini yalnız harici şeylerde bulabileceğimizi zannetmemizdir. Halbuki saadet bizzat bizdedir ve hemen hemen hiçbir zaman nefsimizin dışında değildir.
Gustave Le Bon
Gustave Le Bon ~ Görünüşler ve gösterişler tarihte gerçeklerden daha fazla bir rol oynamıştır. Gerçekte olmayan, gerçeğe üstün gelmiştir.
Görünüşler ve gösterişler tarihte gerçeklerden daha fazla bir rol oynamıştır. Gerçekte olmayan, gerçeğe üstün gelmiştir.
Gustave Le Bon
Gustave Le Bon ~ Yığınlar asla hakikatin susuzluğunu çekmemiştir. Kanıt onların damak tadına hitap etmez, eğer onları tatmin ediyorsa, yanlışa tapmayı tercih ederler. Her kim onlara yanılsamalar sunabilirse kolayca efendileri olur. Her kim de yanılsamalarını yıkmaya çalışırsa kurbanları olurlar.
Yığınlar asla hakikatin susuzluğunu çekmemiştir. Kanıt onların damak tadına hitap etmez, eğer onları tatmin ediyorsa, yanlışa tapmayı tercih ederler. Her kim onlara yanılsamalar sunabilirse kolayca efendileri olur. Her kim de yanılsamalarını yıkmaya çalışırsa kurbanları olurlar.
Gustave Le Bon
Gustave Le Bon

Gustave Le Bon (7 Mayıs 1841, Nogent-le-Rotrou - 13 Aralık 1931, Marnes-la-Coquette); Fransız sosyolog ve antropolog. Toplum ve kitle psikolojisi üzerine yaptığı çalışmalarla tanınır.

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: haksızlık