Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Emile Zola Sözleri | Her şey sadece bir rüya.

Her şey sadece bir rüya.

Emile Zola

Emile Zola ~ Yalnız inanır mısın, Piolaineliler on para vermediler; ama neme lazım, yine de iyi insanlar, çocukları giydirdiler, para isterken bilsen ne çok utandım, yerin dibine geçtim, hiç alışık değilim çünkü böyle şeylere.
Yalnız inanır mısın, Piolaineliler on para vermediler; ama neme lazım, yine de iyi insanlar, çocukları giydirdiler, para isterken bilsen ne çok utandım, yerin dibine geçtim, hiç alışık değilim çünkü böyle şeylere.
Emile Zola
Emile Zola ~ Dünyada biricik acı, sevildiğini sanmamaktır.
Dünyada biricik acı, sevildiğini sanmamaktır.
Emile Zola
Emile Zola ~ İşçi mahallesindeki gizli sevişmeler hepsinin ortak konusuydu, genç kızlarla oğlanlar aynı zamanda baştan çıkıyor, mahalle halkının damına seriyorlardı postu.
İşçi mahallesindeki gizli sevişmeler hepsinin ortak konusuydu, genç kızlarla oğlanlar aynı zamanda baştan çıkıyor, mahalle halkının damına seriyorlardı postu.
Emile Zola
Emile Zola ~ Gerilere kaçmış olan Bay Hennebeau ağlıyordu.
Gerilere kaçmış olan Bay Hennebeau ağlıyordu.
Emile Zola
Emile Zola ~ Dünyayı bir günde yıkıp yeni baştan yapamazsınız. Bir günde her şeyi değiştireceklerini söyleyenler ya şarlatan ya da alçaktırlar.
Dünyayı bir günde yıkıp yeni baştan yapamazsınız. Bir günde her şeyi değiştireceklerini söyleyenler ya şarlatan ya da alçaktırlar.
Emile Zola
Emile Zola

Émile François Zola (2 Nisan 1840 – 29 Eylül 1902), Fransa'da natüralizm akımının öncüsü olan ünlü bir yazardır. Zola'nın edebiyat dışındaki şöhreti ise, Dreyfus Davasında takındığı aydın tavrından kaynaklanmaktadır. 1897 yılında Fransız ordusunda Ya

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: herşey