Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Deniz Gezmiş Sözleri | -İdam sehpasında-\r\nYaşasın Marksizm-leninizm! Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği! Yaşasın işçiler! Kahrolsun emperyalizm!

-İdam sehpasında- Yaşasın Marksizm-leninizm! Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği! Yaşasın işçiler! Kahrolsun emperyalizm!

Deniz Gezmiş

Deniz Gezmiş ~ Anayasayı uygulamayan yavuz kimselerse hâlâ ortadadır. Ve yine o kişiler bizim kellemizi istemektedirler. İddia makamı bizim vermekte olduğumuz bağımsızlık savaşına karşıdır, Türkiye Cumhuriyeti anayasasının hukukuna karşı, reformlara karşıdır.
Anayasayı uygulamayan yavuz kimselerse hâlâ ortadadır. Ve yine o kişiler bizim kellemizi istemektedirler. İddia makamı bizim vermekte olduğumuz bağımsızlık savaşına karşıdır, Türkiye Cumhuriyeti anayasasının hukukuna karşı, reformlara karşıdır.
Deniz Gezmiş
Deniz Gezmiş ~ Sana yüklediğim anlamları senmişsin gibi düşünme, aldanırsın! O anlamlarla sadece bende varsın. Ben seviyorsam sen bahanesin.
Sana yüklediğim anlamları senmişsin gibi düşünme, aldanırsın! O anlamlarla sadece bende varsın. Ben seviyorsam sen bahanesin.
Deniz Gezmiş
Deniz Gezmiş ~ Biz şahsi hiçbir çıkar gözetmeden, halkımızın bağımsızlığı ve mutluluğu için savaştık!
Biz şahsi hiçbir çıkar gözetmeden, halkımızın bağımsızlığı ve mutluluğu için savaştık!
Deniz Gezmiş
Deniz Gezmiş ~ Biz hiçbir zaman bütün çabamıza rağmen Türkiye`nin bağımsızlığını temin edemedik. Bugüne kadar da bu özlem içinde kaldık.
Biz hiçbir zaman bütün çabamıza rağmen Türkiye`nin bağımsızlığını temin edemedik. Bugüne kadar da bu özlem içinde kaldık.
Deniz Gezmiş
Deniz Gezmiş ~ Vatan, onu parsel parsel satanların değil; uğrunda darağacına gidenlerin vatanıdır!
Vatan, onu parsel parsel satanların değil; uğrunda darağacına gidenlerin vatanıdır!
Deniz Gezmiş
Deniz Gezmiş ~ İddianamede geçen ve bana atfedilen bir cümleyi kabul etmiyorum. Ben silahımı halka ve orduya karşı kullanmadım, ancak vatan hainlerine karşı kullanmak maksadıyla taşıdım ve ‘halka ve orduya karşı kullanırım’ şeklinde beyanda bulunmadım.
İddianamede geçen ve bana atfedilen bir cümleyi kabul etmiyorum. Ben silahımı halka ve orduya karşı kullanmadım, ancak vatan hainlerine karşı kullanmak maksadıyla taşıdım ve ‘halka ve orduya karşı kullanırım’ şeklinde beyanda bulunmadım.
Deniz Gezmiş
Deniz Gezmiş

Deniz Gezmiş (28 Şubat 1947 – 6 Mayıs 1972), Türk sosyalist devrimci, öğrenci lideri ve siyasi aktivist. Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu (THKO)'nun kurucu üyelerinden biridir.

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: türk,kürt