Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Denis Diderot Sözleri | Duyarlılık, hiç de büyük bir dehanın niteliği değildir. Böyle bir kimse adaleti sever, ama bu erdemi, tadını çıkarmadan gösterir. Her şeyi yapan, gönlü değil kafasıdır.

Duyarlılık, hiç de büyük bir dehanın niteliği değildir. Böyle bir kimse adaleti sever, ama bu erdemi, tadını çıkarmadan gösterir. Her şeyi yapan, gönlü değil kafasıdır.

Denis Diderot

Denis Diderot ~ Büyük bir ormanda kayboldum ve önümü görmek için küçücük bir ışığım akıl var. Orada yanıma biri gelir ve der ki: `kardeşim, yolunu daha iyi bulmak için mumunu söndür.` O birisi bir ilahiyatçıdır.
Büyük bir ormanda kayboldum ve önümü görmek için küçücük bir ışığım akıl var. Orada yanıma biri gelir ve der ki: `kardeşim, yolunu daha iyi bulmak için mumunu söndür.` O birisi bir ilahiyatçıdır.
Denis Diderot
Denis Diderot ~ Erkekler daima yattıkları kadınları sevmezler. sevdikleri kadınlarla da yatmazlar.
Erkekler daima yattıkları kadınları sevmezler. sevdikleri kadınlarla da yatmazlar.
Denis Diderot
Denis Diderot ~ Seni mutlu olduğuna inandırmaya çalışan insan, Sana mutlu olman için öğüt veren insandan daha değerlidir.
Seni mutlu olduğuna inandırmaya çalışan insan, Sana mutlu olman için öğüt veren insandan daha değerlidir.
Denis Diderot
Denis Diderot ~ Bütün dahilerse, koltukta bulunur; birincilere deli denir, bunların cinnetini kopya etmeye uğraşan ötekilereyse, bilge derler.
Bütün dahilerse, koltukta bulunur; birincilere deli denir, bunların cinnetini kopya etmeye uğraşan ötekilereyse, bilge derler.
Denis Diderot
Denis Diderot ~ Adaletin aklını kaybettiği yerde felsefe susar.
Adaletin aklını kaybettiği yerde felsefe susar.
Denis Diderot
Denis Diderot ~ Kadın üzerine yazı yazarken kalemi gökkuşağına batırıp, mürekkebi kelebek kanatlarının tozu ile kurulayacaksın.
Kadın üzerine yazı yazarken kalemi gökkuşağına batırıp, mürekkebi kelebek kanatlarının tozu ile kurulayacaksın.
Denis Diderot
Denis Diderot

Denis Diderot (5 Ekim 1713 - 31 Temmuz 1784), Fransız yazar ve filozof. Aydınlanma Çağı'nın en önemli kişiliklerinden biri.

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: duyarlı,deha,erdem