Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Dante Alighieri Sözleri | Rüzgarda doruğu bel vermeyen sağlam bir kule gibi ol sen; çünkü düşüncesinin üstüne düşünce yeşerten, uzaklaşmış olur ereğinden, ikinci düşünce güçsüz kılar ilkini.

Rüzgarda doruğu bel vermeyen sağlam bir kule gibi ol sen; çünkü düşüncesinin üstüne düşünce yeşerten, uzaklaşmış olur ereğinden, ikinci düşünce güçsüz kılar ilkini.

Dante Alighieri

Dante Alighieri ~ Anımsadıklarımla ilgili sözlerim meme emen bir çocuğun sözlerinden bile yetersiz kalacak bundan böyle.
Anımsadıklarımla ilgili sözlerim meme emen bir çocuğun sözlerinden bile yetersiz kalacak bundan böyle.
Dante Alighieri
Dante Alighieri ~ Ateşin onları yaktığı süre içinde sanırım hep böyle davrandılar; böyle bir özenle, böyle bir besinle yaralarını sardılar.
Ateşin onları yaktığı süre içinde sanırım hep böyle davrandılar; böyle bir özenle, böyle bir besinle yaralarını sardılar.
Dante Alighieri
Dante Alighieri ~ Yalan görünüşlü bir gerçek karşısında insan çenesini tutmalı elinden geidiğince,çünkü utanmak zorunda kalabilir kusuru olmasa da.
Yalan görünüşlü bir gerçek karşısında insan çenesini tutmalı elinden geidiğince,çünkü utanmak zorunda kalabilir kusuru olmasa da.
Dante Alighieri
Dante Alighieri ~ İnsanların peşinde koştukları talihin dağıttığı ödüllerin,aldatıcı olduğunu görmektesin işte oğlum. Ayın altındaki gelmiş geçmiş altının tümü bu yorgun ruhlardan birinin olsun dinlenmesine yetmez çünkü.
İnsanların peşinde koştukları talihin dağıttığı ödüllerin,aldatıcı olduğunu görmektesin işte oğlum. Ayın altındaki gelmiş geçmiş altının tümü bu yorgun ruhlardan birinin olsun dinlenmesine yetmez çünkü.
Dante Alighieri
Dante Alighieri ~ Bu rezil durumdakiler kötülük de iyilik de yapmadan yaşamış olanların ruhları, Tanrı`ya başkaldırmayan, ama yanında yer almayıp, yansız kalan kötü meleklerle birlikteler. Cennet, güzelliği gölgelenmesin diye kovdu bunları, isyancı meleklere onur katmayacakları için cehennemin dibine de almıyorlar onları.
Bu rezil durumdakiler kötülük de iyilik de yapmadan yaşamış olanların ruhları, Tanrı`ya başkaldırmayan, ama yanında yer almayıp, yansız kalan kötü meleklerle birlikteler. Cennet, güzelliği gölgelenmesin diye kovdu bunları, isyancı meleklere onur katmayacakları için cehennemin dibine de almıyorlar onları.
Dante Alighieri
Dante Alighieri

Dante Alighieri (Mayıs-Haziran 1265, Floransa - 14 Eylül 1321, Ravenna) İtalyan ozan ve politikacı.

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: rüzgar,sağlam,kule