Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Çetin Altan Sözleri | İnsanlar değerli olmayı unuttular, önemli olmaya çalışıyorlar.

İnsanlar değerli olmayı unuttular, önemli olmaya çalışıyorlar.

Çetin Altan

Çetin Altan ~ Uydurunuz. Uydurdukça dünya ile belki daha kolay anlaşırsınız. Nasıl olsa onun için de \
Uydurunuz. Uydurdukça dünya ile belki daha kolay anlaşırsınız. Nasıl olsa onun için de "yalan dünya" diyorlar. Ama unutmayın ki, uydurma gereğini duymayanlar için de "adam" diyorlar.
Çetin Altan
Çetin Altan ~ Bizim uluslar arası tribünlerde bir türlü yeterince ‘popüler’ olamayışımızın bir nedeni de; kendi değer yargılarımızın doğruluğuna, yerçekimi yasasına inanır gibi, aşırı bir kesinlikle inanmamız.
Bizim uluslar arası tribünlerde bir türlü yeterince ‘popüler’ olamayışımızın bir nedeni de; kendi değer yargılarımızın doğruluğuna, yerçekimi yasasına inanır gibi, aşırı bir kesinlikle inanmamız.
Çetin Altan
Çetin Altan ~ Bu kitapta, az çok birbirine benzeyen insan yaşamlarının kocaman okyanusundaki iki değişik adadan bazı örnekler sunmaya çalışacağız. Bunlardan biri ‘varlıklı’ olanların, yani serveti yaratanların adasıdır. Öteki de ‘var’ olanların, yani sanatı yaratanların adası.
Bu kitapta, az çok birbirine benzeyen insan yaşamlarının kocaman okyanusundaki iki değişik adadan bazı örnekler sunmaya çalışacağız. Bunlardan biri ‘varlıklı’ olanların, yani serveti yaratanların adasıdır. Öteki de ‘var’ olanların, yani sanatı yaratanların adası.
Çetin Altan
Çetin Altan ~ Bir toplum için en korkunç şey, çapsızlığını ukala bir şişkinlik arkasında saklamaya çalışanların, kendilerine benzemeyenleri ortak bir dayanışmayla durmadan tırpanlamaya kalkmalarıdır. Böyle bir belaya uğramış toplumları, ne kadar kalkınırlarsa kalkınsınlar, külüstür bir görüntüden kimse kurtaramaz.
Bir toplum için en korkunç şey, çapsızlığını ukala bir şişkinlik arkasında saklamaya çalışanların, kendilerine benzemeyenleri ortak bir dayanışmayla durmadan tırpanlamaya kalkmalarıdır. Böyle bir belaya uğramış toplumları, ne kadar kalkınırlarsa kalkınsınlar, külüstür bir görüntüden kimse kurtaramaz.
Çetin Altan
Çetin Altan

Çetin Altan (d. 22 Haziran 1927, İstanbul), Türk yazar, gazeteci, köşe yazarı, oyun yazarı ve eski milletvekilidir.

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: değer,unut,önem