Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Carl Sagan Sözleri | Tanrı fikri; beyaz sakallı dev bir erkeğin gökyüzünden her şeyi idare etmesi gibisinden tasvir edildiği sürece gülünçtür. Yok, eğer, Tanrı’dan kastedilen evreni yöneten fizik kanunlarıysa, o zaman kesinlikle Tanrı vardır. Ne var ki; bu Tanrı duygusal olarak insanları pek tatmin etmez... Çünkü yer çekimi kanunu’na ibadet etmek saçmadır.

Tanrı fikri; beyaz sakallı dev bir erkeğin gökyüzünden her şeyi idare etmesi gibisinden tasvir edildiği sürece gülünçtür. Yok, eğer, Tanrı’dan kastedilen evreni yöneten fizik kanunlarıysa, o zaman kesinlikle Tanrı vardır. Ne var ki; bu Tanrı duygusal olarak insanları pek tatmin etmez... Çünkü yer çekimi kanunu’na ibadet etmek saçmadır.

Carl Sagan

Carl Sagan ~ Kozmos ‘un keşfi, kendi kendimizi keşif yolculuğudur.
Kozmos ‘un keşfi, kendi kendimizi keşif yolculuğudur.
Carl Sagan
Carl Sagan ~ Duygusal olarak en güçlü olduğumuz konularda daha kolay gülünç duruma düşürürüz kendimizi.
Duygusal olarak en güçlü olduğumuz konularda daha kolay gülünç duruma düşürürüz kendimizi.
Carl Sagan
Carl Sagan ~ Yeterince uzun bir süre aldatılmışsak aldatmacayı ortaya koyan bütün kanıtları reddederiz.
Yeterince uzun bir süre aldatılmışsak aldatmacayı ortaya koyan bütün kanıtları reddederiz.
Carl Sagan
Carl Sagan ~ Bilimde, bilim adamlarının sıkça `biliyor musunuz, bu iyi bir argüman; benim fikrim sanırım yanlış` dediğini duyarsınız. Ve sonra fikirlerini değiştirirler ve onlardan artık eski bakış açısını bir daha duymazsınız. Bunu gerçekten yaparlar. Olması gerektiği kadar sık yapmazlar, çünkü bilim adamları da insandır ve değişiklik çoğu kez zordur. Fakat bilimde her gün olur bu tür bir şey. Politika`da veya din`de işe böyle bir şeyin en son ne zaman olduğunu hatırlamıyorum bile.
Bilimde, bilim adamlarının sıkça `biliyor musunuz, bu iyi bir argüman; benim fikrim sanırım yanlış` dediğini duyarsınız. Ve sonra fikirlerini değiştirirler ve onlardan artık eski bakış açısını bir daha duymazsınız. Bunu gerçekten yaparlar. Olması gerektiği kadar sık yapmazlar, çünkü bilim adamları da insandır ve değişiklik çoğu kez zordur. Fakat bilimde her gün olur bu tür bir şey. Politika`da veya din`de işe böyle bir şeyin en son ne zaman olduğunu hatırlamıyorum bile.
Carl Sagan
Carl Sagan

Carl Edward Sagan (d. 9 Kasım 1934 – ö. 20 Aralık 1996), ABD'li gökbilimci, astrobiyolog. Bilimin popülerleşmesi için yaptığı çalışmalarla tanınır.Astrobiyolojinin öncülerindendir ve Dünya Dışı Akıllı Varlık Araştırması'nın (SETI) ilerlemesinde büyük

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: fikir,sakal,erkek