Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Behçet Necatigil Sözleri | Kötüler, kendilerine tahammül edildikçe, daha çok azarlar.

Kötüler, kendilerine tahammül edildikçe, daha çok azarlar.

Behçet Necatigil

Behçet Necatigil ~ Vuslat olunca ayrılıktan korkmak gerek. Vuslat! Ah! Ne efsunkâr bir kelime ne kutlu bir an! Zaman! Ah zaman! Hem dost hem düşman…
Vuslat olunca ayrılıktan korkmak gerek. Vuslat! Ah! Ne efsunkâr bir kelime ne kutlu bir an! Zaman! Ah zaman! Hem dost hem düşman…
Behçet Necatigil
Behçet Necatigil ~ Çaresizseniz, çare sizsiniz!
Çaresizseniz, çare sizsiniz!
Behçet Necatigil
Behçet Necatigil ~ Ya ümit sizsiniz, ya da ümitsizsiniz.
Ya ümit sizsiniz, ya da ümitsizsiniz.
Behçet Necatigil
Behçet Necatigil ~ Ne var ki müzik sözle konuşmaz. İçimizde yarattığı şey de yeni bir kaostur. Sözcükler! Basit, sıradan sözcükler! Nasıl da korkunçturlar! Nasıl duru, canlı ve acımasız! İnsan onlardan kaçamıyordu. Gene de nasıl elle tutulmaz bir büyüleri vardı! Maddesiz şeylere esnek bir form verme yeteneğine sahiptirler sanki, sanki kendilerine özgü bir müzikleri vardı, viyola gibi, flüt gibi tatlı. Gündelik sözler ha! Sözden daha gerçek bir şey var mıydı?
Ne var ki müzik sözle konuşmaz. İçimizde yarattığı şey de yeni bir kaostur. Sözcükler! Basit, sıradan sözcükler! Nasıl da korkunçturlar! Nasıl duru, canlı ve acımasız! İnsan onlardan kaçamıyordu. Gene de nasıl elle tutulmaz bir büyüleri vardı! Maddesiz şeylere esnek bir form verme yeteneğine sahiptirler sanki, sanki kendilerine özgü bir müzikleri vardı, viyola gibi, flüt gibi tatlı. Gündelik sözler ha! Sözden daha gerçek bir şey var mıydı?
Behçet Necatigil
Behçet Necatigil ~ Transhümanizm, en basit şekliyle, insanların mevcut olan tüm teknolojileri kendi türünü daha güçlü kılmak için kullanması gerektiğini söyleyen, en güçlünün hayatta kalmasına dayanan bir felsefedir.
Transhümanizm, en basit şekliyle, insanların mevcut olan tüm teknolojileri kendi türünü daha güçlü kılmak için kullanması gerektiğini söyleyen, en güçlünün hayatta kalmasına dayanan bir felsefedir.
Behçet Necatigil
Behçet Necatigil ~ Hiç bir şey eyleme geçen cahillik kadar korkunç olamaz.
Hiç bir şey eyleme geçen cahillik kadar korkunç olamaz.
Behçet Necatigil
Behçet Necatigil ~ Her insanın hayatına hakim olan bir renk vardır. Bazen farkına vararak bazen de farkında olmadan ruh haline göre seçer bunları ve bir anlamda renklerle özdeşleşir. Kimi siyahın gizemini taşımak ister, kimi laciverttin hakimiyetini ya da yeşilin huzur veren yanını.
Her insanın hayatına hakim olan bir renk vardır. Bazen farkına vararak bazen de farkında olmadan ruh haline göre seçer bunları ve bir anlamda renklerle özdeşleşir. Kimi siyahın gizemini taşımak ister, kimi laciverttin hakimiyetini ya da yeşilin huzur veren yanını.
Behçet Necatigil
Behçet Necatigil ~ Politikacının başarısı kendi kesimini çoğunluğa dönüştürmesine bağlıdır. Bütün kesimlere aynı ölçüde çekici gelecek önlemler öteki partilerce de benimsenebilecek bu nedenle de parti politikacısına bir yararı olmayacaktır. Sonuçta politikacı bütün dikkatini rakibini destekleyenlerin çekirdeğini oluşturan kesimin hoşlanmadığı önlemler üzerinde yoğunlaştırır.
Politikacının başarısı kendi kesimini çoğunluğa dönüştürmesine bağlıdır. Bütün kesimlere aynı ölçüde çekici gelecek önlemler öteki partilerce de benimsenebilecek bu nedenle de parti politikacısına bir yararı olmayacaktır. Sonuçta politikacı bütün dikkatini rakibini destekleyenlerin çekirdeğini oluşturan kesimin hoşlanmadığı önlemler üzerinde yoğunlaştırır.
Behçet Necatigil
Behçet Necatigil ~ En mutsuz müşteriler en önemli bilgi kaynağımızdır.
En mutsuz müşteriler en önemli bilgi kaynağımızdır.
Behçet Necatigil
Behçet Necatigil

Behçet Necatigil (d. 16 Nisan 1916, İstanbul - ö. 13 Aralık 1979, İstanbul), Türk şair.

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: kötü,tahammül,az