Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Alexandre Dumas Sözleri | Evlilikte aşk varsa alışkanlık onu öldürür, yoksa yaratabilir.

Evlilikte aşk varsa alışkanlık onu öldürür, yoksa yaratabilir.

Alexandre Dumas

Alexandre Dumas ~ Bu dünyada ne mutluluk vardır ne de mutsuzluk. Yalnız en büyük ümitsizliği tatmış kişi en büyük mutluluğu hisseder. Yaşamın güzelliğini anlamak için ölümü istemiş olmak gerekir.
Bu dünyada ne mutluluk vardır ne de mutsuzluk. Yalnız en büyük ümitsizliği tatmış kişi en büyük mutluluğu hisseder. Yaşamın güzelliğini anlamak için ölümü istemiş olmak gerekir.
Alexandre Dumas
Alexandre Dumas ~ Ben her şeyin küçük gerçeklerde saklı olduğuna inanan insanlardanım.Bir çocuk küçüktür ama büyük bir insan onda gizlidir.Beyin dardır ama,düşünceyi içine alır;göz nokta kadardır ama engin uzaklara erişir.
Ben her şeyin küçük gerçeklerde saklı olduğuna inanan insanlardanım.Bir çocuk küçüktür ama büyük bir insan onda gizlidir.Beyin dardır ama,düşünceyi içine alır;göz nokta kadardır ama engin uzaklara erişir.
Alexandre Dumas
Alexandre Dumas ~ Tanrının bu yaşamda, günahlarımızın arınmasının, bütün işkencelerin, bütün felaketlerin, bütün acılarının bulunmasına izin vermesi için doğmadan önce çok büyük bir kötülük yapmış olmamız ya da öldükten sonra çok büyük mutluluğa kavuşmamız gerekir..
Tanrının bu yaşamda, günahlarımızın arınmasının, bütün işkencelerin, bütün felaketlerin, bütün acılarının bulunmasına izin vermesi için doğmadan önce çok büyük bir kötülük yapmış olmamız ya da öldükten sonra çok büyük mutluluğa kavuşmamız gerekir..
Alexandre Dumas
Alexandre Dumas ~ Madem ki Tanrı doğru yola girmiş bir günahkarı,hiç günah işlememiş yüz doğru insandan çok seviyor,Tanrı`yı hoşnut edelim.Karşımıza çıkacak olan,dünya zevkleri yüzünden mahfolmuş insanları bağışlayalım.Belki tanrısal bir ümit onları kurtarır.
Madem ki Tanrı doğru yola girmiş bir günahkarı,hiç günah işlememiş yüz doğru insandan çok seviyor,Tanrı`yı hoşnut edelim.Karşımıza çıkacak olan,dünya zevkleri yüzünden mahfolmuş insanları bağışlayalım.Belki tanrısal bir ümit onları kurtarır.
Alexandre Dumas
Alexandre Dumas

Alexandre Dumas (Turkish: [a.lɛk.sɑ̃dʁ dy.ma], doğum Dumas Davy de la Pailleterie, [dy.ma da.vi də la pa.jə.tʁi]; 24 Temmuz 1802 – 5 Aralık 1870), ayrıca Alexandre Dumas, père olarak da bilinen Fransız yazar. Macera türündeki tarihi romanlarıyla ünlü

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: aşk,alışkanlık,ölüm