Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Albert Pike Sözleri | İnsan, sevgi ve inanç gibi büyük bir kuvvetten yoksun başlama noktasında ilerliyor ve amaca doğru gidiyorsa bu kavranılacak bir şey değildir.

İnsan, sevgi ve inanç gibi büyük bir kuvvetten yoksun başlama noktasında ilerliyor ve amaca doğru gidiyorsa bu kavranılacak bir şey değildir.

Albert Pike

Albert Pike ~ Güneş: Evrenin ulu mimarının üretkenliğinin ve hayat veren yönünün eski bir sembolüdür.
Güneş: Evrenin ulu mimarının üretkenliğinin ve hayat veren yönünün eski bir sembolüdür.
Albert Pike
Albert Pike ~ Büyük bir ilke için olan savaş, ulusu yüceltir. Sığ gerekçelerle ticari bir üstünlük sağlamak için olan savaşsa alçakçadır.
Büyük bir ilke için olan savaş, ulusu yüceltir. Sığ gerekçelerle ticari bir üstünlük sağlamak için olan savaşsa alçakçadır.
Albert Pike
Albert Pike ~ Düşünce bir güçtür. Felsefe ise doğruluk ve sevgi gibi devasa bir etkenle insanlığın iyileşmesini sağlayacak etkiyi bulmada bir güç olsa gerek.
Düşünce bir güçtür. Felsefe ise doğruluk ve sevgi gibi devasa bir etkenle insanlığın iyileşmesini sağlayacak etkiyi bulmada bir güç olsa gerek.
Albert Pike
Albert Pike ~ Biz bütün ışığa sahibiz, yapmamız gereken tek şey; düşüncelerimizi pratiğe dökmek.
Biz bütün ışığa sahibiz, yapmamız gereken tek şey; düşüncelerimizi pratiğe dökmek.
Albert Pike
Albert Pike

Albert Pike (d. 29 Aralık 1809 - ö. 2 Nisan 1891) ABD'li şair, general ve 33. Derece Büyük Mason Üstadı.[2]

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: sevgi,kuvvet,amaç