Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Ahmed Arif Sözleri | Yaşamımda en büyük sevinci baba olduğum gün duydum. İnanır mısınız tam iki yıl oğlumun nüfus kağıdını cebimde taşıdım. Cebimdeki sanki dünyanın en zengin cüzdanıydı. Oğlum olmuştu. Oğlum dünyanın en güzel güvercini. Dünyanın en güçlü silahı.

Yaşamımda en büyük sevinci baba olduğum gün duydum. İnanır mısınız tam iki yıl oğlumun nüfus kağıdını cebimde taşıdım. Cebimdeki sanki dünyanın en zengin cüzdanıydı. Oğlum olmuştu. Oğlum dünyanın en güzel güvercini. Dünyanın en güçlü silahı.

Ahmed Arif

Ahmed Arif ~ Üzme hiç kendini, ölürüm sonra. Ölmek, hiçbir şey değil. Sen böyle canlı, sıcak, dost, aziz ve en güzeli sevgiliyken ölmek, acı da olsa katlanılır.
Üzme hiç kendini, ölürüm sonra. Ölmek, hiçbir şey değil. Sen böyle canlı, sıcak, dost, aziz ve en güzeli sevgiliyken ölmek, acı da olsa katlanılır.
Ahmed Arif
Ahmed Arif ~ Bilirsin, ölüm benim için çok önemsiz bir şey değilse de bu hususta sabıkalıyım da! Ölürüm ha! Ne güzel yaşıyorduk be! Nasıl da yaşatırsın. Kaç bin kere söyleyeyim, öyle yaşatan öyle sevdirensin ki.
Bilirsin, ölüm benim için çok önemsiz bir şey değilse de bu hususta sabıkalıyım da! Ölürüm ha! Ne güzel yaşıyorduk be! Nasıl da yaşatırsın. Kaç bin kere söyleyeyim, öyle yaşatan öyle sevdirensin ki.
Ahmed Arif
Ahmed Arif ~ Bir daha hiçbir ana doğurmaz seni.  Bir daha hiçbir cihan bulamaz seni.
Bir daha hiçbir ana doğurmaz seni. Bir daha hiçbir cihan bulamaz seni.
Ahmed Arif
Ahmed Arif ~ El, ayak buz kesmiş, yürek cehennem.
El, ayak buz kesmiş, yürek cehennem.
Ahmed Arif
Ahmed Arif ~ Namusluca yaz.\
Namusluca yaz." deyişin de bir tuhaf! Sanki hayatımda "namusluca" geçmeyen, yaşanmayan bir an varmış gibi.
Ahmed Arif
Ahmed Arif ~ Zaten yaptığımız ne ki? Kimsenin karnında açlığı, ayağında yalınlığı ve sırtında çıplaklığı kalmasın diye ömrümüzden bir parça vermek. Hepsi bu.
Zaten yaptığımız ne ki? Kimsenin karnında açlığı, ayağında yalınlığı ve sırtında çıplaklığı kalmasın diye ömrümüzden bir parça vermek. Hepsi bu.
Ahmed Arif
Ahmed Arif

Ahmed Arif (21 Nisan 1927, Diyarbakır - 2 Haziran 1991, Ankara), şair ve gazeteci. Asıl adı Ahmed Önal'dır. Ahmed Arif'in babası Türk, annesi ise Kürt tür.[2][4]

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: dünya,oğul,güvercin