Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Mikhail Bakunin Sözleri | Ekonomik eşitlik olmaksızın verilen politik eşitlik bir teranedir, bir sahtekarlıktır, bir yalandır ve işçiler yalan istemiyorlar.

Ekonomik eşitlik olmaksızın verilen politik eşitlik bir teranedir, bir sahtekarlıktır, bir yalandır ve işçiler yalan istemiyorlar.

Mikhail Bakunin

Mikhail Bakunin ~ Voltaire’in sözünü tersine çevirerek diyorum ki, eğer Tanrı gerçekten varsa, onu yok etmek gerekir.
Voltaire’in sözünü tersine çevirerek diyorum ki, eğer Tanrı gerçekten varsa, onu yok etmek gerekir.
Mikhail Bakunin
Mikhail Bakunin ~ En başta, ilâhiyatın ilâhî zorbalığına, Tanrı’nın hayaline başkaldırmak gerekir. Gökyüzünde bir efendimiz bulunduğu sürece yeryüzünde kölelikten kurtulamayız.
En başta, ilâhiyatın ilâhî zorbalığına, Tanrı’nın hayaline başkaldırmak gerekir. Gökyüzünde bir efendimiz bulunduğu sürece yeryüzünde kölelikten kurtulamayız.
Mikhail Bakunin
Mikhail Bakunin ~ Yok etme tutkusu aynı zamanda yaratıcı bir tutkudur.
Yok etme tutkusu aynı zamanda yaratıcı bir tutkudur.
Mikhail Bakunin
Mikhail Bakunin ~ Her emir özgürlüğün suratında patlayan bir tokattır.
Her emir özgürlüğün suratında patlayan bir tokattır.
Mikhail Bakunin
Mikhail Bakunin

Mihail Aleksandroviç Bakunin (Rusça: Михаил Александрович Бакунин; 30 Mayıs [E.U. 18 Mayıs] 1814 – 1 Temmuz 1876) tanınmış bir Rus devrimci ve kolektivist anarşizm kuramcısıdır. Anarşist düşünürlerin ilk kuşağının temsilcilerindendir ve Anarşizmin ba

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: ekonomi,politik,terane