Özlü Sözler, Güzel Sözler, Aşk Sözleri, Anlamlı Sözler, Komik Sözler, Dostluk Sözleri, Manalı Sözler, Düşündüren Sözler, Romantik Sözler, Kısa sözler...

Özlü Sözler | Marquis de Sade Sözleri | Birbirinden yumuşak binlerce öpücük, içine gömüldüğümüz sarhoşluğun yakıcılığı daha da artırır.

Birbirinden yumuşak binlerce öpücük, içine gömüldüğümüz sarhoşluğun yakıcılığı daha da artırır.

Marquis de Sade

Marquis de Sade ~ Yaşananları anlatmanın veya bunlardan yakınmanın bana hiçbir faydası olmuyor; bu nedenle, sana mektuplarımı okuduğunda, bana da bu satırları yazdığım süreçte azap çektirmemeleri için, bundan böyle burada olanlardan hiç sana söz etmeyeceğim.
Yaşananları anlatmanın veya bunlardan yakınmanın bana hiçbir faydası olmuyor; bu nedenle, sana mektuplarımı okuduğunda, bana da bu satırları yazdığım süreçte azap çektirmemeleri için, bundan böyle burada olanlardan hiç sana söz etmeyeceğim.
Marquis de Sade
Marquis de Sade ~ Bahtsız insanlar için uyanma anı korkunçtur. Uykunun dinginliğinde tazelenmiş hayal güçlü, çok kısa süre içinde ve yanıltıcı bir dinlenme anının unutturduğu anlardan çok daha iç karartıcı bir şekilde doluverir.
Bahtsız insanlar için uyanma anı korkunçtur. Uykunun dinginliğinde tazelenmiş hayal güçlü, çok kısa süre içinde ve yanıltıcı bir dinlenme anının unutturduğu anlardan çok daha iç karartıcı bir şekilde doluverir.
Marquis de Sade
Marquis de Sade ~ Sen öptüğüm ilk kadınsın... Ve aslında, ruhumsun...Çok güzelsin... Ruhuna bir sağduyu ışığı yayılmış.
Sen öptüğüm ilk kadınsın... Ve aslında, ruhumsun...Çok güzelsin... Ruhuna bir sağduyu ışığı yayılmış.
Marquis de Sade
Marquis de Sade ~ İşte insanın kendi davranış tarzını düzenlemek için değerlendirmesi gereken durum: Sarhoşluk anlarında yada ateşin yüksek olduğu anlardaki sözlerine inanmak yerine, tüm enerjisini topladığı, mantıklı düşünebildiği, gerçeği aradığı, tahmin ettiği ve gördüğü anları dinlemek gerekir.
İşte insanın kendi davranış tarzını düzenlemek için değerlendirmesi gereken durum: Sarhoşluk anlarında yada ateşin yüksek olduğu anlardaki sözlerine inanmak yerine, tüm enerjisini topladığı, mantıklı düşünebildiği, gerçeği aradığı, tahmin ettiği ve gördüğü anları dinlemek gerekir.
Marquis de Sade
Marquis de Sade ~ İnsan işte, tutkularından başka bir şeyi gözü görmeyen insan ! Yaban çöllerin en ücra köşelerindeki kaplanlar bile korkar zulümlerden.
İnsan işte, tutkularından başka bir şeyi gözü görmeyen insan ! Yaban çöllerin en ücra köşelerindeki kaplanlar bile korkar zulümlerden.
Marquis de Sade
Marquis de Sade

Donatien Alphonse François le Marquis de Sade (Fransızca okunuşu:maʁki: dəsad) (d. 2 Haziran 1740 - ö. 2 Aralık 1814), Fransız aristokrat ve felsefe yazarı. Erotik edebiyat'ın önemli yazarlarındandır, genellikle sert pornografik yazılar yazardı.

 Kopyala

Bu sözü paylaş:

Etiketler: yumuşak,öpüşme,yakıcı